bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 590

Przenosin bielskiego Wydziału Komunikacji nie będzie

Wydział Komunikacji bielskiego urzędu Miejskiego oblegany jest przez petentów. Pojawił się pomysł przeniesienia przynajmniej części wydziału w inne, bardziej dogodne dla kierowców miejsce.

ratusz, urząd miejski, plac ratuszowy 6
Przenosin bielskiego Wydziału Komunikacji nie będzie · fot. UM Bielsko-Biała


Jak zauważył bielski radny Rafał Ryplewicz, wśród wielu opinii klientów Urzędu Miejskiego często słyszy te o nienajlepszych warunkach panujących w Wydziale Komunikacji.

- O ile pracownicy tego wydziału są chwaleni, co mogę potwierdzić swoją własną opinią, to mieszkańcy skarżą się na chroniczny brak miejsc parkingowych przed urzędem oraz tłum oczekujących w budynku, gdzie nierzadko trudno sobie zająć miejsce siedzące i spokojnie przygotować dokumenty. Przypomnę, że od 1 stycznia 2020 roku zmieniło się rozporządzenie, które nakłada obowiązek przerejestrowania każdego pojazdu pod groźbą otrzymania kary finansowej za niedopełnienie tej czynności na czas. Fakt ten spowodował, że w znaczący sposób wzrosła liczba osób odwiedzających wydział. Także z roku na rok w naszym mieście mamy coraz więcej pojazdów - opisuje przedstawiciel mieszkańców miasta.

Zasugerował, że aby poprawić warunki korzystania z Wydziału Komunikacji, konieczne byłoby przeniesienie zwłaszcza jego części odpowiedzialnej za rejestrację pojazdów w takie miejsce, w którym miejsc postojowych dla pojazdów będzie dostateczna ilość.

- W dodatku warunki lokalowe byłyby lepsze zarówno dla klientów jak i urzędników, którym brakuje już miejsc w szafach. Pozostałe usługi jak np. odbiór prawa jazdy mógłby się nadal odbywać w pomieszczeniach gmachu urzędu przy Placu Ratuszowym 6 - stwierdził Ryplewicz.

Wśród potencjalnych lokalizacji części Wydziału Komunikacji wskazał biurowiec CK BIT, należący do spółki miejskiej „Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.", mieszczący się przy ul. 1 Dywizji Pancernej 45 w Wapienicy. - Oprócz korzystnej struktury właścicielskiej tego podmiotu atutem tego miejsca byłby również bliski dojazd z drogi szybkiego ruchu 052 jak i kursy autobusu MZK linii nr 10 - zaznaczył radny.

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że w okresie od wejścia w życie przepisów zobowiązujących miedzy innymi mieszkańców naszego miasta do zgłoszenia zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu zakupionego na terenie Wspólnoty Europejskiej prowadzone są działania, mające na celu poprawę warunków obsługi interesantów oraz warunków pracy pracowników Wydziału Komunikacji.

- System kolejkowy działający w Wydziale Komunikacji steruje kolejką w sposób taki, by ograniczyć spiętrzanie się kolejki, tym samym zapewniając optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Ponadto do 15 października uruchomione zostanie dodatkowe pomieszczenie w atrium, które zapewni komfortowe warunki dla osób oczekujących na obsługę. W dobie postępującej cyfryzacji administracji coraz więcej spraw można załatwić drogą elektroniczną - wyjaśnił.

Wiceprezydent dodał, że na stronie urzędu w zakładce jak załatwić sprawę urzędnicy zachęcają mieszkańców do możliwości załatwienia wielu spraw przez platformę e-Puap. Większość wniosków dot. zbycia i nabycia pojazdu załatwiana jest już drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty polskiej.

- Propozycja przeniesienia wydziału generuje niemałe dodatkowe środki finansowe, których w obecnych warunkach nie ma w budżecie miasta. Również wątpliwości wzbudza zaproponowana nowa lokalizacja Wydziału Komunikacji. Tym niemniej informuję, iż na bieżąco podejmowanych jest szereg działań usprawniających pracę Wydziału Komunikacji zwiększających komfort obsługiwanych interesantów oraz pracy urzędników Wydziału Komunikacji - podkreślił Kucia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.