bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 października 2021
  • wyświetleń: 659

W Bielsku-Białej powstanie sztuka teatralna o Prymasie Tysiąclecia

12 września ks. kard. Stefan Wyszyński został wyniesiony do godności błogosławionego. Aby uczcić postać Prymasa Tysiąclecia, w Bielsku-Białej powstanie sztuka teatralna.

wyszyński
W Bielsku-Białej powstanie sztuka teatralna o Prymasie Tysiąclecia · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Klub Radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej" zaapelował o uczczenie postaci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Duchowny przez całą swoją posługę nawoływał do wolności, równości, sprawiedliwości społecznej swobód obywatelskich i tych wszystkich wartości, które były wówczas łamane. Jego słowa dawały nadzieję i otuchę ciemiężonemu społeczeństwu. Jego niezłomna i pełna poświęceń postawa była wielką inspiracją dla ówczesnej opozycji demokratycznej. W trakcie swojej prymasowskiej posługi doświadczył on wielu szykan, inwigilacji oraz represji, w tym ponad trzyletniej przymusowej izolacji w miejscach odosobnienia. Komuniści mimo wielu prób nie zdołali złamać kardynała, który w publicznych kazaniach konsekwentnie dopominał się poszanowania przez władze praw człowieka - opisali przedstawiciele bielszczan.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że podjęte zostały rozmowy dotyczące wystawienia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej sztuki wyreżyserowanej przez Rafała Sawickiego dotyczącej życia i działalności Prymasa oraz udostępnienia wystawy przybliżającej Jego Osobę.

- O terminie realizacji tego wydarzenia poinformujemy po jego ustaleniu - dodał wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.